od is-silesia Uroda is-silesia  

Depilacja laserowa opole

Depilacja laserowa opole

Trudno ukryć, że depilacja włosów na ciele jest długotrwała oraz bolesna. Na szczęście w dzisiejszych czasach dostępne są prekursorskie, szybkie oraz – co najważniejsze – trwałe metody zwalczania niechcianego owłosienia.
Czym jest depilacja laserowa?
Depilacja laserowa działa na zasadzie podgrzewania cebulki włosa przez wiązkę światła emitowaną przez odpowiedni laser. Energia tworzy się podczas kontaktu światła z melatoniną zamkniętą w cebulce oraz doprowadza do trwałego uszkodzenia cebulki.
Przebieg zabiegu
Depilacja laserowa Opole oraz w wielu pozostałych miastach zazwyczaj poprzedzona jest konsultacją, w trakcie której kosmetolog przeprowadza wywiad, określa stan skóry i włosów oraz wybiera na podstawie tychże informacji parametry zabiegu.
Podczas wizyty obszar zabiegu naświetlany jest laserem. W zależności od charakterystyki włosa oraz wyglądu skóry oraz wielkości powierzchni poddanej zabiegowi może on trwać od paru do chociażby kilkudziesięciu minut.
Po zabiegu niezwykle ważna jest dobra pielęgnacja skóry. Nie wolno miejsca poddanego zabiegowi opalać ani stosować żadnych substancji podrażniających, w tym mydła i dezodorantu. Zakazane jest również stosowanie retinolu w jakiejkolwiek formie; doustnej bądź w formie kremu.
Parę dni po zabiegu może utrzymywać się podrażnienie oraz zaczerwienienie skóry, które samoistnie ustąpi.
Zabiegi należy przypominać co 6-8 tygodni aż do osiągnięcia satysfakcjonującego efektu.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Podlinkuj wpis: