od is-silesia Wnętrze is-silesia  

Alternatywa dla farb, czyli tapety w salonie i jadalni

Alternatywa dla farb, czyli tapety w salonie i jadalni

Malowanie ścian ma równie wielu zwolenników, jak i przeciwników. Niektórzy nie wyobrażają sobie wykorzystania w pokoju dziennym, jadalni czy sypialni tapet ściennych. Podejście to wynika głównie z nie najlepszych doświadczeń epoki PRLu, gdzie było to niemalże standardowe rozwiązanie w większości mieszkań, zlokalizowanych w blokach z wielkiej płyty.

Dlaczego warto wybrać tapety do salonu?

Można zadać sobie pytanie, co takiego oferują nam tapety do salonu? W czym tapeta do jadalni jest lepsza od płytek ściennych czy farb? Odpowiedź na to pytanie jest wbrew pozorom bardzo prosta, można wręcz powiedzieć, że intuicyjna! Otóż za pomocą tapety ściennej możemy stworzyć bardzo kolorowe i wzorzyste obrazy na ścianie, coś niemożliwego do uzyskania zwykłymi farbami. Są wiec tapety winylowe dedykowane do wnętrz barwnych, czyli tych inspirowanych modnymi obecnie trendami.

Na co zwrócić uwagę wybierając trwałą tapetę do domu?

Według pewnej reklamy: „Cena, czyni cuda”, niestety tylko w przypadku gdy utożsamiamy się z sympatycznym Januszem Nosaczem, czyli gdy tanie jest dobre, bo tanie. W innych sytuacjach prawdą okazuje się powiedzenie, że chytry dwa razy płaci, raz za zakup towaru kiepskiej jakości, potem zaś za zakup tego dobrego. Analogicznie ma się rzecz z tapetami ściennymi, te najtańsze będą miały trwałość porównywalną z papierem. Kupując tanie wyroby, nie kupimy tapety zmywalnej, czyli każde większe zabrudzenie będzie groziło nam koniecznością wymiany całego fragmentu dekoracji ściennej. Kwestie odkształcania się i odpadania, przy zastosowaniu tanich klejów do tapet, pomińmy tutaj już milczeniem.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 5 (ostatnio: 24.08.2022 03:01:22)

Podlinkuj wpis: