od is-silesia Usługi is-silesia  

Producent jachtów motorowych

Producent jachtów motorowych

Jachty żaglowe
Jacht jest łodzią, jaka najczęściej służy do rekreacyjnego pływania. Jednym z najpopularniejszych typów jest jacht żaglowy. Wyróżnia się niniejszym, iż jego zasadniczym napędem jest żagiel, przynajmniej czasem posiada także silnik. Jest to najbardziej klasyczny rodzaj, przez wielu uważany za najmniej kłopotliwy w sterowaniu.
Jachty żaglowe różnią się miedzy sobą ze względu na konstrukcję. Można je podzielić na cztery zasadnicze grupy: jachty balastowe (balast zapewnia stateczność poprzeczną), jachty mieczowe (wyposażone w ruchomy płat nośny – miecz), jachty balastowo-mieczowe (połączenie wcześniej wspomnianych konstrukcji) oraz jachty wielokadłubowe (stateczność zapewniona pływakami połączonymi pokładem). Tego rodzaju jachty posiadają również różnorodne zastosowania. Prócz wcześniej nadmienionego rekreacyjnego pływania służą także do udziału w regatach. Kadłuby jachtów żaglowych są zrobione z różnorodnych materiałów: drewno, metal, żelbet i laminaty (włókno szklane, węglowe lub borowe). Ze względu na rodzaj zbiornika wodnego możemy je podzielić także na jachty śródlądowe, morskie i oceaniczne.
Stawki czarterów jachtów żaglowych zazwyczaj uważane są za przystępne. Zdecydowanie umieją dostarczyć najwięcej żeglarskich emocji, ale swoją klasycznością zadowolą większość wielbicieli podróży wodnych.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 4 (ostatnio: 08.02.2022 21:57:50)

Podlinkuj wpis: