od is-silesia Odzież is-silesia  

Koszulki chrześcijańskie

Koszulki chrześcijańskie

W dzisiejszych czasach ubiór stał się swego typu sztandarem wyznawanych wartości. Rzecz jasna zawsze była jakaś zależność pomiędzy modą, a ideami. Niemniej XXI wiek to tygiel światopoglądów i prawdziwa rewia mody „zaangażowanej”. Nie inaczej stało się w przypadku religii. Na zachodzie narodziła się idea koszulki dla wierzących. Czy w Polsce ma to okazję się zakorzenić?
Odzież chrześcijańska sklep oblegająca
Różnorodne jest podejście do religii chrześcijańskiej wśród wiernych. Wielu hołduje tradycyjnej, czasami dosyć wyniosłej ikonografii. Są także nurty dosyć spontaniczne, nierzadko powiązane z młodzieżą. Sama koncepcja koszulki dla wierzących wpisuje się raczej w ten drugi trend, pochodzi przecież z zachodu. Przedstawianie swojej przynależności religijnej przez noszenie ubrania jest starsze niż nadruki cyfrowe, mimo to sposób ten jest stosunkowo młody. Jednym z jego przypadków może być amerykańska akcja „I’m second”, promująca Boga na pierwszym miejscu w ludzkim życiu. Jak widać, wiele z tychże rodzajów odzieży chrześcijańskiej miało dość luźny, mało tradycyjny styl. Niemniej znajdą się także ubrania z cytatami, replikami wizerunków i właściwymi sentencjami. Koszulki dla wierzących występują już w różnych formach, wystarczy poszukać.
Czy styl ten przyjmie się w Polsce? Cóż, to ciekawe pytanie. Prawdopodobnie zostanie pochłonięty przez naszą tradycję i zmieniony w coś bardziej swojskiego, co miało już miejsce ostatnimi czasy. Pozostaje tylko śledzić dalszy postęp trendu.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 3 (ostatnio: 12.08.2022 14:33:52)

Podlinkuj wpis: